WTC

Round 6

Expand all | Collapse All
Zone 32
Team Australia Echidna
Team Germany Black
Chris Davies
Irusk 2
vs
Robin Maukisch
Baldur 2
Dylan Simmer
Kaelyssa 1
vs
Moritz Riegler
Ossyan 1
Jack Ding
High Reclaimer 1
vs
Sascha Maisel
High Reclaimer 2
Tom Guan
Wurmwood 1
vs
Ben Fuzi
Haley 2
Colin Hill
Rask 1
vs
Dominik de Cassan
Axis 1
Zone 30
Team Australia Koala
Team Scotland Irn
Jeff Galea
Kaelyssa 1
vs
Alasdair Johnstone
Haley 2
Peter Bates
Severius 2
vs
Fraser McFetridge
Rask 1
David Potts
Xerxis 1
vs
Michael Dick
Wurmwood 1
Josh Bates
Caine 2
vs
Bryce Johnston
Severius 1
Aaron Wale
Skarre 1
vs
William Cruickshanks
Directrix 1
Zone 29
Team Poland Wisents
Team Denmark Asgaard
Jakub Irzyk
Sloan 1
vs
Sebastian Kaas Petersen
Vayl 2
Konrad Sosnowski
Witch coven 1
vs
Frederik Munch
Montador 1
Artur Rietz
Krueger 1
vs
Nikolaj Ulf
Irusk 2
Tomasz Tutaj
High Reclaimer 1
vs
Marc Nielsen
High Reclaimer 1
Marcin Mycek
Magnus 2
vs
Peter Bom Jensen
Baldur 2
Zone 28
Team Sweden Bofors
Team Canada Goose
Torbjorn Hansson
Vayl 2
vs
David Beauchamp
Kaelyssa 1
Fredrik Rabén
Haley 3
vs
Chris Orr
Lylyth 3
Gustav Linderup
Kreoss 3
vs
Bubba Dalton
Karchev 1
Niklas Bergmark
Borka 1
vs
Tim Fung
Wurmwood 1
Ola Segerberg
Vyros 2
vs
Chandler Davidson
Severius 2
Zone 31
Team Italy Michaelangelo
Team Sweden Nobel
Alessandro Montagnani
Madrak 2
vs
Andreas Holm
Kaelyssa 1
Daniele Diaspro
Vyros 2
vs
Christoffer Wedding
Issyria 1
Emiliano Traversi
Thagrosh 1
vs
Filip Zingmark
Wurmwood 1
Edoardo Rinaldi
Haley 2
vs
Johan Dyrlind
Karchev 1
Marco Elitropi
High Reclaimer 1
vs
Olov Winroth
Haley 2
Zone 27
Team England Roses
Team Germany Gold
Jim Gradwell
Baldur 2
vs
Christian Metz
Vladimir 1
Toby Nathan
Ragnor 1
vs
Moritz Gatt
Amon 1
Phil Shaw
Vladimir 1
vs
Bernhard Fischer
Kaya 2
Jun Chan
Vyros 2
vs
Christopher Muller
High Reclaimer 1
Ryan Evans
Witch coven 1
vs
Philipp Schaper
Ravyn 1
Zone 26
Team Greece Prime
Team Canada Moose
George Banavos
Rasheth 1
vs
Lukasz Kruszenski
Vayl 2
Orestis Argiropoulos
Agathia 1
vs
Cory Doyle
Kreoss 3
Nikos Kerazoglou
Butcher 3
vs
Dustin Mcwhirter
Stryker 2
Dimitris Kasdiovasilis
Skuld 1
vs
Jeff Everitt
Irusk 2
Panagiotis Demiris
Naaresh 1
vs
RJ Marchant
Saeryn 2 & Rhyas 2
Zone 25
Team Netherlands Vermeer
Team Finland Väinämöinen
Marc de Ruiter
Issyria 1
vs
Mikko Heinola
Severius 2
Michiel Smits
Madrak 2
vs
Tero Sarkijarvi
Goreshade 1
Marnix Baas
Butcher 3
vs
Pauli Lehtoranta
Rask 1
Maarten Koopmans
Xerxis 1
vs
Jaakko Uusitupa
Haley 2
Michael Boom
Amon 1
vs
Tatu Purhonen
Kromac 2
Zone 24
Team Finland Joukahainen
Team Sweden Dynamite
Joonas Heinonen
Axis 1
vs
Denis Korzun
Borka 1
Jani Kautto
Amon 1
vs
Rickard Nilsson
Rask 1
Antti Jussila
Magnus 2
vs
Jocke Rapp
Karchev 1
Tuomas Toimela
Rasheth 1
vs
Stefan Benediktsson
Deneghra 1
Jarkko Vahamaa
Kromac 2
vs
Gustav Berggren
Arkadius 1
Zone 23
Team Hungary
Team USA Blue
Rudolf Edlmayer
Nemo 1
vs
Dan Yount
Wurmwood 1
Zoltán Gaál
Venethrax 1
vs
Jeremy Lee
Kaya 2
Gabor Wolf
Karchev 1
vs
Brian Marino
Vayl 2
Csaba Mile
Irusk 2
vs
Julien Lesage
Gunnbjorn 1
Loránd Sövényházi
Borka 1
vs
Jay Larsen
Madrak 2
Zone 22
Team Belgium Victorious Secret
Team Australia Wallaby
Tim Bossuyt
Skarre 2
vs
Rohan Mowle
Reznik 1
Niels De Vlieger
Kallus 1
vs
Dimitri Sarbanis
Harbinger 1
Benoit Van Lee
Magnus 2
vs
Henry Wagner
Lylyth 3
Christophe Dirckx
Sorscha 1
vs
Liam Gallagher
Carver 1
Steven De Canck
Lylyth 3
vs
Russell Harman
Deneghra 1
Zone 21
Team Finland Ilmarinen
Team Belgium Prinzesschen
Iiro Järvenpää
Rasheth 1
vs
Wout Maerschalck
Haley 2
Hermanni Raatevaara
Irusk 2
vs
Dirk Pintjens
Amon 1
Teppo Aro
Nemo 3
vs
Klaas Luyckx
Ragnor 1
Teemu Aro
Vladimir 2
vs
Tommy Geuns
Maddox 1
Samu Jarvinen
Baldur 2
vs
Laurens Tanguy
Vyros 2
Zone 20
Team Russia Bears
Team Italy Leonardo
Bogdan Novikov
Baldur 2
vs
Diego Moruzzo
Reznik 1
Dmitry Khalansky
Sloan 1
vs
Francesco Recchiuti
Deneghra 1
Mikhail Novikov
Amon 1
vs
Davide Insinna
Madrak 2
Andrei Ivanov
Deneghra 1
vs
Vincenzo Rotondo
Caine 2
Artem Volik
Ossyan 1
vs
Andrea Cesana
Irusk 2
Zone 19
Team Portugal Primal
Team USA Red
Andre Valentim
Vyros 2
vs
Bret Fogel
Tanith 1
Bruno Settimelli
Madrak 2
vs
Mike Puryear
Harbinger 1
Alberto Santos
Vladimir 1
vs
Billy Robin
Caine 2
Luis Leite
High Reclaimer 1
vs
David Smith
Damiano 1
Joao Isidro
Wurmwood 1
vs
Jason Flanzer
Gunnbjorn 1
Zone 18
Team USA White
Team Germany Red
Trevor Christensen
Makeda 2
vs
Alfredo Virgillito
Doomshaper 2
Michael Ireland
Helynna 1
vs
Martin Huf
Vayl 2
Brent Simon
Lylyth 3
vs
Niels Pecherz
Vyros 2
Chris Green
Kaya 2
vs
Florian Platte
Amon 1
Trevor Attridge
Haley 2
vs
Hinnerk Fischer
Severius 2
Zone 17
Team England Knights
Team Poland Marmots
Chris Murdoch
MacBain 1
vs
Jaromir Skirmuntt
Kaelyssa 1
Andy McBirnie
Witch coven 1
vs
Mateusz Szulc
Gorten 1
Andrew Kenny
Madrak 2
vs
Adam Szugajew
Vladimir 1
Andy Garrard
Grim 2
vs
Rafal Anusiak
Montador 1
Jamie Cooke-Rogers
Kallus 1
vs
Wiktor Harezlak
Asphyxious 3
Zone 16
Team China Baizen
Team Netherlands Van Gogh
Yang Song
Kaelyssa 1
vs
Frederik Punt
Rask 1
Youwei Wu
Lucant 1
vs
Paul de Geus
Lylyth 1
Lei
Lylyth 3
vs
Georg Buscha
Helynna 1
Wei Jin
Karchev 1
vs
Sietse Sommeling
Issyria 1
Gua
Madrak 2
vs
Casper Jellema
Wurmwood 1
Zone 15
Team Austria Schnitzel
Team Middle East
Wolfgang Weber
Witch coven 1
vs
Fraser Phillips
Caine 2
Florian Hartmann
Vyros 2
vs
Bryce Geeraert
Baldur 2
Martin Hornacek
Hexeris 2
vs
Eric Liu
Asphyxious 3
Stefan Riegler
Butcher 3
vs
Joseph Hanna
Xerxis 1
Erich Hochauer
Directrix 1
vs
Josh Blakemore
Severius 2
Zone 14
Team Spain Rogue
Team France Asterix
Manuel Tulla
Wurmwood 1
vs
Matthieu Vega Mouskapet
Skarre 1
Josep Raúl López
Haley 2
vs
Antoine Granet Tza
Wurmwood 1
Marc Heredia
Severius 2
vs
Julien Dupoirieux Gamin
Baldur 2
Jorge Cerdá
Madrak 2
vs
Victor Pons Tec
Madrak 2
Adrian Ramos
Directrix 1
vs
Pierre Arnauld de Seze Connetable
Butcher 3
Zone 13
Team Ireland Craic
Team France Obelix
Rob Read
Kreoss 1
vs
Adrien Cahier
Harkevich 1
Michael Porter
Vayl 2
vs
Kevin Maeder
Thagrosh 1
Daniel Porter
Haley 2
vs
Baptiste Schmittlin
Severius 2
Patrick Long
Doomshaper 1
vs
Kevin Aourragh
Scaverous 1
Ciaran Bolger
Xerxis 1
vs
Alexandre Maiffret
Grayle 1
Zone 12
Team England Lions
Team Norway Blue
Ben diBosdari
Lucant 1
vs
Martin Andre Rohme
Absylonia 2
Brett Wilkie
Baldur 1
vs
Endre Fodstad
Lucant 1
Nathan Hoole
Siege 1
vs
Leif Henning Bohli
Butcher 3
Dom Leedham
Haley 2
vs
Asbjorn Willarsrud
Wurmwood 1
Matt Goligher
Grim 2
vs
Mats Aubell
Madrak 2
Zone 11
Team Austria Apfelstrudel
Team Latvia
Alexander Grob
Darius 1
vs
Dmitri Petchonkin
Wurmwood 1
Laszlo Vuray
Sturm & Drang 1
vs
Andrei Isaev
Caine 2
Daniel Pawelka
Calandra 1
vs
Aleksandr Blumental
Vladimir 2
Martin Florian
Butcher 3
vs
Sergei Lakissov
Thexus 1
Daniel Maierl
Vyros 2
vs
Eduard Berdjugin
Lylyth 3
Zone 10
Team Norway Red
Team Spain Red
Jonas Brand
Kromac 1
vs
Enrique Lopez
Baldur 2
Terje Boye
Vladimir 1
vs
Dorian Gordon
Stryker 2
Jakub Grzegorzek
High Reclaimer 1
vs
Raul Segado
Deneghra 1
Gard Andresen
Kaelyssa 1
vs
Fernando Segado
Vayl 2
Jarle Svendsrud
Haley 2
vs
Javier Sanchez
Irusk 2
Zone 9
Team Netherlands Rembrandt
Team Scotland Bru
William Bekkema
Lucant 1
vs
Ross Harkin
Karchev 1
Dave den Ouden
Doomshaper 1
vs
Ian Campbell
Kromac 2
Tom Starren
Karchev 1
vs
David Mace
Lylyth 3
Vincent van der Bijl
Asphyxious 3
vs
Nicholas Joyce
Ossrum 1
Anjo Brand
Issyria 1
vs
Frazer Penman
Ragnor 1
Zone 8
Team Ireland Ceol
Team Wales Crafanc
Conor Burnell
Madrak 2
vs
Alun Evans
Kreoss 1
Pat Dunford
Haley 2
vs
Scott Hooper-Jones
Montador 1
Mark Hayes
Issyria 1
vs
Rhys Phillips
Helynna 1
Eoin Brennan
Wurmwood 1
vs
Adam Jones
Borka 2
Pete Croft
Vayl 2
vs
Ben Jenkins
Deneghra 1
Zone 7
Team Wales Dant
Team Denmark Jotunheim
Terry Slade
Absylonia 2
vs
Simon
Malekus 1
Sam Derbyshire
Barnabas 1
vs
Soren
Stryker 2
Byron Liles
Madrak 2
vs
jan
Scaverous 1
Paul Letherby
Mordikaar 1
vs
Mikkel
Vladimir 2
Pete Hillard
Butcher 3
vs
Benjamin
Ossyan 1
Zone 6
Team Czech Republic Red
Team Slovenia
Adam Tuma
Kreoss 1
vs
Jan Kleva Ivancic
Vladimir 1
Daniel Bogdanoski
Vladimir 2
vs
Brin Blatnik
Doomshaper 2
Michal Dzurenda
Issyria 1
vs
Tomaz Kovacic
Caine 2
Lukáš Maršík
Madrak 2
vs
Jean-Sebastien Imbeau
Kreoss 1
Tomáš Pešták
Skarre 2
vs
Maksimiljan Galos
Baldur 1
Zone 5
Team Switzerland Chocolate
Team Greece Epic
Giaccomo Mader
Haley 2
vs
Marios Oikonomopoulos
Lylyth 3
michael ilegems
Amon 1
vs
Andreas Rizopoulos
Rasheth 1
Robi Deola
Thyra 1
vs
Spyros Karakitsos
Skarre 1
Marc Trautmann
Kaelyssa 1
vs
Konstantinos Oikonomopoulos
Sorscha 1
Marco Bernasconi
Goreshade 1
vs
Giannis Agoras
Lucant 1
Zone 4
Team Portugal Prime
Team China Egg Roll
Joao Morais
Rasheth 1
vs
Luke Pollard
Kromac 2
Paulo Morais
Haley 1
vs
Guanbo Liu
Asphyxious 3
Nuno Sequeira
Scaverous 1
vs
He Jiang
Madrak 2
Alexis Vallalta
Iron Mother 1
vs
Chen Ge
Amon 1
Vasco Oliveira
Vayl 1
vs
Jason Mcleod
Arkadius 1
Zone 3
Team UAE
Team Czech Republic White
nathan bosa
Deneghra 1
vs
Tomas Sedlon
Butcher 3
john helzer
Madrak 2
vs
Jiri Kares
Wurmwood 1
Olivier Gheysen
Wurmwood 1
vs
Vojtech Medonos
Doomshaper 2
Enrique Sanchez
Caine 1
vs
Stepan Slavik
Lylyth 3
Mike Dunlop
Vladimir 3
vs
Josef Skladanka
Haley 1
Zone 2
Team Poland Storks
Team Switzerland Cheese
Andrzej Reszelski
Severius 2
vs
Moritz Schwank
Butcher 1
Piotr Gotowiec
Irusk 2
vs
Dominik Beyeler
Kromac 2
Karol Sosnowski
Wurmwood 1
vs
Pascal Chruttli
Carver 1
Adam Szymanski
Stryker 2
vs
Henrik Ekholm
Morghoul 1
Mateusz Dziewanowski
Ossyan 1
vs
Lorenz Gredig
Skarre 2
Zone 1
Team Northern Ireland
Team Russia Desmans
Andy Beattie
Wurmwood 1
vs
Kirill Ustilovskiy
Karchev 1
Adam Fox
Xerxis 1
vs
Aleksei Guk
Helynna 1
Gerard O'Brien
Agathia 1
vs
Dmitrii Tochenov
Vyros 2
Ian Alderdice
Arkadius 1
vs
Konstantin Kruchinin
Haley 2
Jonathon Graham
Severius 2
vs
Alexander Loginov
Nemo 1

WTC

Leaderboard

Rank TeamRounds wonTeam SoSGames wonTotal CPTotal VP
1
Team Australia Echidna
62524642040
2
Team Germany Black
52522832030
3
Team Canada Goose
52420851649
4
Team Sweden Nobel
52320821823
5
Team Poland Wisents
522241092011
6
Team Scotland Irn
52022842063
7
Team England Roses
52022821898
8
Team Australia Koala
42517681654
9
Team Sweden Dynamite
42418731691
10
Team Germany Gold
42319631808
11
Team Sweden Bofors
42317611940
12
Team Russia Bears
42119551673
13
Team USA White
42116581620
14
Team Italy Michaelangelo
42019711937
15
Team Canada Moose
41920921864
16
Team England Knights
41920701818
17
Team Belgium Prinzesschen
41916591597
18
Team Finland Väinämöinen
41914681891
19
Team USA Blue
41817601728
20
Team Denmark Asgaard
41816641822
21
Team USA Red
41620801942
22
Team Australia Wallaby
41319591757
23
Team Italy Leonardo
32212411177
24
Team Netherlands Van Gogh
32112641460
25
Team Portugal Primal
32012591460
26
Team France Asterix
31918701653
27
Team Germany Red
31918651755
28
Team Hungary
31917691786
29
Team Poland Marmots
31914531578
30
Team Ireland Ceol
31816601755
31
Team France Obelix
31816541320
32
Team Finland Joukahainen
31815671598
33
Team Greece Prime
31814821674
34
Team England Lions
31813641478
35
Team Scotland Bru
31812441520
36
Team Netherlands Vermeer
31810441544
37
Team Belgium Victorious Secret
31717621877
38
Team Denmark Jotunheim
31715591577
39
Team Finland Ilmarinen
31714451826
40
Team Austria Schnitzel
31519471864
41
Team Spain Red
31416441631
42
Team Austria Apfelstrudel
31415401704
43
Team Latvia
21813561420
44
Team China Baizen
21813501474
45
Team Wales Crafanc
2188521219
46
Team China Egg Roll
21713741351
47
Team Ireland Craic
21712471661
48
Team Spain Rogue
21711521310
49
Team Wales Dant
21612621443
50
Team Netherlands Rembrandt
21612471527
51
Team Norway Blue
21611571386
52
Team Switzerland Chocolate
21610421338
53
Team Middle East
2169591371
54
Team Slovenia
21513541672
55
Team Poland Storks
21415471578
56
Team Norway Red
21316671885
57
Team Czech Republic White
21112731191
58
Team Czech Republic Red
1188281232
59
Team Switzerland Cheese
11510461484
60
Team Greece Epic
1159341486
61
Team Portugal Prime
11410281467
62
Team UAE
11310371191
63
Team Northern Ireland
1108381161
64
Team Russia Desmans
0138241398

WTC

Team rosters

Team Australia Echidna
Team Australia Koala
Team Australia Wallaby
Team Austria Apfelstrudel
Team Austria Schnitzel
Team Belgium Prinzesschen
Team Belgium Victorious Secret
Team Canada Goose
Team Canada Moose
Team China Baizen
Team China Egg Roll
Team Czech Republic Red
Team Czech Republic White
Team Denmark Asgaard
Team Denmark Jotunheim
Team England Knights
Team England Lions
Team England Roses
Team Finland Ilmarinen
Team Finland Joukahainen
Team Finland Väinämöinen
Team France Asterix
Team France Obelix
Team Germany Black
Team Germany Gold
Team Germany Red
Team Greece Epic
Team Greece Prime
Team Hungary
Team Ireland Ceol
Team Ireland Craic
Team Italy Leonardo
Team Italy Michaelangelo
Team Latvia
Team Middle East
Team Netherlands Rembrandt
Team Netherlands Van Gogh
Team Netherlands Vermeer
Team Northern Ireland
Team Norway Blue
Team Norway Red
Team Poland Marmots
Team Poland Storks
Team Poland Wisents
Team Portugal Primal
Team Portugal Prime
Team Russia Bears
Team Russia Desmans
Team Scotland Bru
Team Scotland Irn
Team Slovenia
Team Spain Red
Team Spain Rogue
Team Sweden Bofors
Team Sweden Dynamite
Team Sweden Nobel
Team Switzerland Cheese
Team Switzerland Chocolate
Team UAE
Team USA Blue
Team USA Red
Team USA White
Team Wales Crafanc
Team Wales Dant